956410

196. MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, MATTA, "Grön äng", rölakan, ca 219 x 104 cm, signerad AB MMF.

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1928. Tillverkad efter 1941.

Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna och ett hörn med smärre skador, slitna fransar, många saknas.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/2 047 - 2 558 EUR

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Lägg ditt bud

Ditt inropsuppdrag har mottagits.

Tänk på att det är viktigt att du har uppdaterade person- och kontaktuppgifter. Du kan alltid gå in på Mina sidor för att uppdatera din information.

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett nummer.

Ett Internt fel uppstod. Var god försök igen senare eller kontakta Kundservice.

Bud/Inropsuppdrag kan ej registreras för detta föremål

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett jämnt hundratal. Förslag:

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anette Granlund

Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk

+46 8-614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto