196
956410

Märta Måås-Fjetterström

(Sverige, 1873-1941)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Märta Måås-Fjetterström
(Sverige, 1873-1941)

MATTA, "Grön äng", rölakan, ca 219 x 104 cm, signerad AB MMF

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1928. Tillverkad efter 1941.

Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna och ett hörn med smärre skador, slitna fransar, många saknas.

Formgivare

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

302. Peter Frie, Utan titel.
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
Aktuellt bud:
200 000 SEK