MATTA, rölakan, ca 879.5 x 355 cm, signerad B Grahn (Brita Grahn).
Randmönster med geometriska figurer i olika bruna och gula nyanser samt duvblått och benvitt.
Något slitage och smutsig, fläckar, obetydliga skador.