968598

327. SIRI DERKERT, "Sara".

Signerad med initialer. Troligtvis utförd i Simpnäs någon av somrarna 1925-27. Akvarell och gouache på papp-pannå. 29 x 22 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Bukowskis Moderna Vårauktion 1994, kat nr 36.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/2 047 - 2 559 EUR
Klubbat pris
18 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Rolf Söderberg "Siri Derkert", jämför bild på sid 73 och se text sid. 74.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lena Rydén

Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)70 778 35 71
lena.ryden@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto