939677

392. MARC CHAGALL, "Les Ateliers de Chagall".

Den kompletta portföljen, bestående av 7 färglitografier och två träsnitt, 1976, signerad med blyerts och numrerad 168/250 på frontespisen. 43 x 32,5 cm. Utgiven av Fernand Mourlot, Paris.

Följerätt
Ja
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK/4 094 - 5 117 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
48 450 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Cramer, 101.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Berggren

Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal

+46 8 611 69 32
cecilia.berggren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto