393
967197

Jean Dubuffet

(Frankrike, 1901-1985)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris

Jean Dubuffet
(Frankrike, 1901-1985)

"Bon vent"

Färglitografi, 1962, signerad med blyerts och numrerad 8/30. 30 x 23 cm, bladstorlek 43 x 33 cm (BFK Rives).

Proveniens

Konstnär Sven Ljungberg.

Ljungbergmuseet, Ljungby, "Sven Ljungberg. En konstnär och hans samling", 4 juni - 28 augusti 2011.

Webel, 819.