981326

52. HERTHA HILLFON, skulptur, Sverige, 1900-talets senare del.

Asymmetrisk form, glaserad i svart, signerad. 50 x 38 cm.

Obetydligt kantnagg.

Följerätt
Ja
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/818 - 1 023 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
15 300 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist Design & Modernt Konsthantverk

+46 8-614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto