976378

53. ÅKE HOLM, skulptur, "Petrus fiskaren", Höganäs 1950-60-tal.

Stengods, glasyr i blåt och brunbeige. Signerad ÅKE Holm på ryggen, höjd 51,5 cm.

Liten lagning på en fot.

Följerätt
Ja
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/2 047 - 2 559 EUR
Klubbat pris
19 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto