112
984940

Carl Wilhelm Hartman, druvpokal/kalk, silver, Breslau (verksam 1706-1729).

Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
1 900 - 2 090 EUR
2 170 - 2 390 USD
Klubbat pris

Förgylld, delvis fasetterad cuppa, med drivna bucklor, balusterformat ben och rund fot. Höjd 16 cm, vikt 168 gram.