135
962008

Mikael Nyberg, bordsurtout för två glasflaskor, silver, Stockholm 1805. Sengustaviansk.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris

Oval bricka, på fyra tassfötter, genombrutna glashållare och gammalsvenskt tumgrepp. Även propparna med stämplar. Längd 20 cm, vikt 696 gram.

Slitage.

Proveniens

Stämplat vapen: Piper.