164
987950

Adolf Sper, såspanna, silver, S:t Petersburg 1835.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Invändigt förgylld, slät med skuret benhandtag och lockknopp. Även locket med stämplar. Längd 16,5 cm, vikt 178 gram.