165
981259

Henrik Hacklin, kastrull med lock, silver, S:t Petersburg 1858.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Invändigt förgylld, rund, slät, livet med graverat vapen, benskodda och fällbara hänklar. Höjd 17,5 cm, vikt 2.160 gram.

Repor, bucklor.