166
965270

Fabergé, fiskfat, silver, Moskva 1908-1917.

Utropspris
50 000 SEK
4 360 EUR
4 560 USD
Klubbat pris

Ovalt, runt kanten bård med dekor av rosetter och band. Spegelmonogram. Längd 69 cm, vikt 2.200 gram.

Slitage, buckla.

Proveniens

Gustaf (Gösta) Nobel (1886-1955)
Sålt på Bukowskis A 540, våren 2006, kat nr 847

Två andra fat från samma servis sålda Bukowskis A 601, våren 2017, kat nr 232 & 233