20
964984

SALONGSBORD, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 510 - 4 380 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Fanerat med kungsträ. Rektangulär form på svängd ben. Skinnklädd skiva. I en kortsarg låda. Beslag av förgylld mässing. Längd 68,5, bredd 40,5, höjd 69 cm.

Fanerlagningar. Läderskivan med fläckar.