238
986520

FAT, porslin. Kejserliga porslinsmanufakturen, St Petersburg, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkt EII för Katarina den Stores tid. Ovalt med målad dekor av blommor. Längd 37 cm.

Slitage, bränningsspricka.

Proveniens