Arne Jones E1299
274
965054

Jakob Björck

(Sverige, 1726-1793)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 490 - 11 900 EUR
10 900 - 13 600 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Jakob Björck
(Sverige, 1726-1793)

Brukspatron Jean Frederic Bedoire (1745-1830)

Olja på duk 66,5 x 52 cm. Samtida rikt skuren och förgylld ram.

Registrerad och fotograferad i Svenska porträttarkivet SPA (1959:207).