33
965000

BERGERER, 2 st, varav en av Georges Jacob (mästare i Paris 1765- 1814), Louis XV, den andra en senare kopia.

Utropspris
90 000 - 100 000 SEK
8 720 - 9 690 EUR
9 980 - 11 100 USD
Klubbat pris
85 000 SEK

Förgyllda. Uppsvängd stoppad rygg övergående i karmar. Svängda karmar, sarger och ben. I ryggkrön och framsarg snidade blommor. Signerad under baksargen med stämpel: G*IACOB.