346
976695

Anna Palm de Rosa

(Sverige, 1859-1924)
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 410 - 6 620 EUR
4 600 - 6 910 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Anna Palm de Rosa
(Sverige, 1859-1924)

"Place de la Concorde"

Signerad Anna Palm. Paris, Place de la Concorde. Akvarell och täckvitt 42,5 x 57,5 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 510, "Internationella höstauktionen", 25-27 nov 1998, kat nr 186; privat samling (förvärvad på ovanstående auktion).