347
967527

Carl Holsoe

(Danmark, 1863-1935)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 560 - 7 410 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Carl Holsoe
(Danmark, 1863-1935)

Stilleben

Signerad Holsoe. Olja på duk 54,5 x 47,5 cm.

Proveniens

Georg Kleis Kunsthandel, Köpenhamn; privat samling.

Konstnär

Representerad på museer i Köpenhamn och München.