35
980656

KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, Rokoko.

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 790 - 11 000 EUR
9 330 - 11 700 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vitmålade. Lös stoppad rygg och sits. Rikt snidad dekor av musselformationer, rocailler och akantusblad.

Proveniens

Tidigare Bulltofta herrgård, Malmö, Skåne.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

805. Asger Jorn, "Myg".
Utropspris
700 000 - 900 000 SEK
Budhistorik
700 000

ditt bud
680 000

ditt bud
660 000

ditt bud
640 000

ditt bud
620 000

ditt bud
600 000

ditt bud
580 000

ditt bud
Aktuellt bud:
700 000 SEK