366
918811

Bruno Liljefors

(Sverige, 1860-1939)
Bruno Liljefors, Vinterbild med orrar.

Vinterbild med orrar

Signerad Bruno Liljefors och daterad 1909. Olja på duk 70 x 100 cm.

Utropspris:

175 000 - 200 000 SEK

16 400 - 18 800 EUR

15 700 - 18 000 USD

Klubbat pris:
250 000 SEK
Proveniens

Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 504, "Internationella vårauktionen", 28 maj 1997, kat nr 111; privat samling.

Konstnär