42
975159

KARMSTOLAR , ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, 1800-talets början.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 700 - 4 630 USD
Klubbat pris
68 000 SEK

Förgyllda och grönpatinerade. Dekor av pastellage. Svängd stoppad rygg övergående i karmar. Svängda ben med bockfötter.

Ställvis dekorbortfall. Slitage.