42
975159

KARMSTOLAR , ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, 1800-talets början.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
68 000 SEK

Förgyllda och grönpatinerade. Dekor av pastellage. Svängd stoppad rygg övergående i karmar. Svängda ben med bockfötter.

Ställvis dekorbortfall. Slitage.