44
974228

STOLAR, 8 (5+3) st, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 320 - 3 800 EUR
3 800 - 4 340 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Vitmålade. Stoppad rygg och sits. Dekor av lagerstav resp. bladsnitt. Tre stolar med blommor i ryggens hörn signerade ILG (Johan Lindgren, mästare i Stockholm 1770-1800).