48
929540

STOLAR, ett par, av Melchior Lundberg dä (mästare i Stockholm 1775-1812), gustavianska.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Oval genombruten rygg med dekor av flätbad. Stoppad sits. Signerade MLB.