515
952086

SNUSFLASKOR, två stycken, pekingglas. Kina, 1900-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rött glas skulpterat i ränder, med märke i botten respektive en med mytologiska fabeldjur i lövverk. Höjd ca 7 cm.

Obet slitage.