52
983374

SPEGLAR, ett par, England, 1700-talets mitt, rokoko.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 100 - 8 870 EUR
7 410 - 9 260 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Snidad rik genombruten dekor med krönande blomsterkorg, akantusblad och rocailler. Höjd 112, bredd 55 cm.

Anlupet glas, mindre dekorlagningar.