521
960969

RÖKELSEKAR, ett par, cloisonné. Qingdynastin, tidigt 1800-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Mytologiska fabeldjur med dekor i grönt, gul, vit röd och blå emalj mot en turkos fond. Längd 20,5 cm.

Förgyllning med slitage. Emaljbortfall.