55
976675

SPEGEL, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799), tidig gustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 900 - 2 380 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av musselformation och lagergirlanger. Signerad IÅ under krona. Med Stockholms hallstämpel. Höjd 167, längd 64 cm.

Skada nedtill på musselformation. Slitage.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?