562
987196

BRODERI på siden. Kina, Republik, tidigt 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris

Med motiv av Shoulao och Xi Wangmu. Överst med märkningen: Taixiang touhao kuduan, mått 158x71 cm.

Ramad. Ej examinerad ur ram, smärre fläckar, smärre veck.

Proveniens