58
935027

LJUSKRONA, för sju ljus, gustaviansk, 1700-talets slut.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 690 - 6 640 EUR
6 520 - 7 600 USD
Klubbat pris

Stomme av förgylld mässing behängd med prismor. Svängda ljusarmar med anfanger i form av lejonmaskaroner. Droppbotten. Höjd 86, diam 67 cm.