58
935027

LJUSKRONA, för sju ljus, gustaviansk, 1700-talets slut.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 320 - 6 210 EUR
5 560 - 6 480 USD
Klubbat pris

Stomme av förgylld mässing behängd med prismor. Svängda ljusarmar med anfanger i form av lejonmaskaroner. Droppbotten. Höjd 86, diam 67 cm.