66
972699

APPLIQUER, för tre ljus, ett par, fransk empire, 1800-talets början.

Appliquer, för tre ljus, ett par, fransk empire, 1800-talets början.

Förgylld brons. Dekor av ringbitande lejonmaskaron. Tre svängda ljusarmar, väggfäste med dekor av plymer. Bredd 27, höjd 33 cm.

Slitage. Något lösa i fästena.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 512 - 2 016 EUR

Klubbat pris:
32 000 SEK