668
952034

URNA, keramik. Martaban, troligen 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med utvikt mynning, brunglaserad, dekor av blommor i relief. Höjd 71 cm.

Krackelyr.