694
939794

VAS, porslin. Kina, Republik, 1900-talets första hälft.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
300 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med Qianlongs märke. Balusterformad med dekor av landskapsvy samt med poem. Halsen med dekor av fortlöpande lotusscroll med antikviteter mot gul fond. Höjd 34 cm.

Slitage.