1023139

1. OLOF OTTELIN, fåtölj "Jumbo" nr 174, Kervo för Stockmann AB, Finland, 1960-70-tal.

Blålackerad träsomme, armlän av läder, blommig tygklädsel, märkt med tusch Jumbo 174.

Smärre slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK / 992 - 1 488 EUR
Klubbat pris
8 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto