1023139

1. OLOF OTTELIN, fåtölj "Jumbo" nr 174, Kervo för Stockmann AB, Finland, 1960-70-tal.

Blålackerad träsomme, armlän av läder, blommig tygklädsel, märkt med tusch Jumbo 174.

Smärre slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK/992 - 1 488 EUR
Klubbat pris
8 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto