1026628

2. HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, "Estrella", modell T580/H, Markaryd 1960-70-tal.

Polerad mässing, 6 ljuspunkter, bärnstensfärgade glasstavar, diameter 52 cm, höjd 37 cm, total höjd ca 60 cm.

Obetydligt slitage, ej funktionstestad.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK / 1 488 - 1 984 EUR
Klubbat pris
30 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto