1026628

2. HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, "Estrella", modell T580/H, Markaryd 1960-70-tal.

Polerad mässing, 6 ljuspunkter, bärnstensfärgade glasstavar, diameter 52 cm, höjd 37 cm, total höjd ca 60 cm.

Obetydligt slitage, ej funktionstestad.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK/1 488 - 1 984 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
36 750 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto