1319101
Hans-Agne Jakobsson

taklampa, "Estrella", modell T580/H, Markaryd 1960-70-tal.

Polerad mässing, 6 ljuspunkter, bärnstensfärgade glasstavar, diameter 52 cm, höjd 37 cm, total höjd ca 60 cm.

Obetydligt slitage, ej funktionstestad.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 488 - 1 984 EUR

Klubbat pris:
30 000 SEK
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19