1023139

1. OLOF OTTELIN, fåtölj "Jumbo" nr 174, Kervo för Stockmann AB, Finland, 1960-70-tal.

Blålackerad träsomme, armlän av läder, blommig tygklädsel, märkt med tusch Jumbo 174.

Smärre slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK / 992 - 1 488 EUR
Klubbat pris
8 000 SEK