116
1013053

Clay Ketter

(Sverige, Född 1961)

"Sketch for Grey Wall Painting"

Signerad Clay Ketter och daterad 95 a tergo. Gips på wallboard, spackel, trä med stålkanter, 110 x 110 cm.

Utropspris:

40 000 - 60 000 SEK

3 968 - 5 952 EUR

Klubbat pris:
44 000 SEK
Proveniens

Jay Jopling, London. Galleri Andreas Brändström, Stockholm.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19