"Peinture Abstraite (Medium, numéro soixante-six)"
Signerad Jacob Dahlgren och daterad 2003 a tergo. Akryl på MDF 37,4 x 50 cm.
Galleri Charlotte Lund, Stockholm
Dahlgren är aktuell med utställningen "No Stars, But Stripes" som till en början är en digital utställning i samarbete med Collectors Agenda på konstnärens Instagramkonto fram till den 15 april. Den kompletteras med en fysisk utställning på Collectors Agenda i Wien 15 maj – 14 juli 2018.