1036103

125. JACOB DAHLGREN, "Peinture Abstraite (Medium, numéro soixante-six)".

Signerad Jacob Dahlgren och daterad 2003 a tergo. Akryl på MDF 37,4 x 50 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Charlotte Lund, Stockholm

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK/1 785 - 1 984 EUR
Klubbat pris
15 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Dahlgren är aktuell med utställningen "No Stars, But Stripes" som till en början är en digital utställning i samarbete med Collectors Agenda på konstnärens Instagramkonto fram till den 15 april. Den kompletteras med en fysisk utställning på Collectors Agenda i Wien 15 maj – 14 juli 2018.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto