1036103

125. JACOB DAHLGREN, "Peinture Abstraite (Medium, numéro soixante-six)".

Signerad Jacob Dahlgren och daterad 2003 a tergo. Akryl på MDF 37,4 x 50 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Charlotte Lund, Stockholm

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK / 1 786 - 1 984 EUR
Klubbat pris
15 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Övrigt

Dahlgren är aktuell med utställningen "No Stars, But Stripes" som till en början är en digital utställning i samarbete med Collectors Agenda på konstnärens Instagramkonto fram till den 15 april. Den kompletteras med en fysisk utställning på Collectors Agenda i Wien 15 maj – 14 juli 2018.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto