1015617

147. GUNNAR SMOLIANSKY, "Södermannagatan 1959".

Signerad Gunnar Smoliansky a tergo. Framtagen senare. Gelatinsilverfotografi, bildyta 35 x 23 cm. Bladstorlek 39,2 x 30,3 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Inköpt direkt från fotografen av nuvarande ägare.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK / 2 480 - 2 976 EUR
Klubbat pris
23 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Gunnar Smoliansky (m.fl), "Gunnar Smoliansky -One Picture at a Time", 2008, avbildad helsida sid 70.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto