1030993

177. JORMA PURANEN, "Shadows, reflections and all that sort of things #3", 1997.

Signerad Jorma Puranen och daterad 2003 och numrerad 3/6 a tergo. C-print, diasec 95 x 74 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK/4 960 - 5 952 EUR
Klubbat pris
50 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Jorma Puranen finns representerad på bland annat Victoria and Albert Museum, London,
Maison Européenne de la Photographie, Paris samt Hasselblad Center, Göteborg och Moderna museet, Stockholm.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto