1021429

200. ÅKE E:SON LINDMAN, "Genius Loci #1", 1994.

Signerad Åke E:son Lindman och daterad 2005 a tergo. Solariserat gelatinsilverfotografi, bildyta 48,5 x 39 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Tres Hombres Art, Halmstad.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK/2 976 - 3 968 EUR
Klubbat pris
24 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Julia Tedroff och Niclas Östlind, "Åke E:son Lindman: Pure Architecture", 2010, avbildad på uppslag sid 20-21.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto