1021431

209. NICK BRANDT, "Elephant Cathedral, Masai Mara", 2007.

Signerad Nick Brandt och numrerad 8/15. Archival pigment print, bildyta 109 x 96 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Inköpt av nuvarande ägare i samband med Fotografiska femårsjubileum och öppnandet av Nick Brandts utställning 2015.

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK/9 921 - 14 881 EUR
Klubbat pris
105 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Ett annat exemplar utställt på:
Fotografiska, Stockholm, "On This Earth A Shadow Falls Across The Ravaged Land", 22 maj - 13 september 2015.

Nick Brandt, "On this Earth, a Shadow Falls", 2010, avbildad helsida sid 84.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto