"Elephant Cathedral, Masai Mara", 2007
Signerad Nick Brandt och numrerad 8/15. Archival pigment print, bildyta 109 x 96 cm.
Inköpt av nuvarande ägare i samband med Fotografiska femårsjubileum och öppnandet av Nick Brandts utställning 2015.
Ett annat exemplar utställt på:
Fotografiska, Stockholm, "On This Earth A Shadow Falls Across The Ravaged Land", 22 maj - 13 september 2015.
Nick Brandt, "On this Earth, a Shadow Falls", 2010, avbildad helsida sid 84.