1035170

26. EVA HILD, skulptur "Bulig", Sparsör 2002, unik.

Stengods, glaserad i röda nyanser med något beige, signerad i silverfärg EVA HILD 02. Längd 30 cm, höjd 14,5 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Bacchus, Borås, oktober 2002.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK / 1 488 - 1 984 EUR
Klubbat pris
19 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.