1035170

26. EVA HILD, skulptur "Bulig", Sparsör 2002, unik.

Stengods, glaserad i röda nyanser med något beige, signerad i silverfärg EVA HILD 02. Längd 30 cm, höjd 14,5 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Bacchus, Borås, oktober 2002.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK/1 488 - 1 984 EUR
Klubbat pris
19 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto