31
1028975

Robert Indiana

(USA, 1928-2018)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Robert Indiana
(USA, 1928-2018)

MATTA, "White on Black", Chosen Love, handtuftad 1995, ca 243,5 x 244,5 cm, Robert Indiana.

Klippt reliefdekor och signatur. Baksidan med signerad etikett: Numrerad 99/175. "Hand made in Israel. Materials: Skein dyed, hand carved and hand tufted, Archival New Zealand wool on stretched canvas with natural latex backing".
Robert Indiana komponerade mönstret LOVE på 1960-talet.

Obetydligt damm.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

238. Torsten Andersson, "Tygskulptur".
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
Aktuellt bud:
85 000 SEK