80
983143
Nathalie Djurberg & Hans Berg
(Sverige, Född 1978)
Nathalie djurberg & hans berg, "turn into me".

"Turn into me"

Signerad Nathalie Djurberg. Utförd 2008. Animerad film, DVD, 7:10 min. Upplaga 3/4 +2 AP.

Utropspris:

120 000 - 150 000 SEK

11 905 - 14 881 EUR

Klubbat pris:
130 000 SEK
Införselmoms

Proveniens

Zach Feuer Gallery, New York.

Fondazione Prada, Milano, "Turn into me", 19 april - 1 juni 2008. Prada Transformer, Seoul, "Turn into me", 15 augusti - 13 september 2009.

Övrigt

Kommande utställning: 'Nathalie Djurberg & Hans Berg', Moderna Museet, Stockholm, 16 june - 9 september 2018.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19