1034260

79. OSKAR KORSÁR, "Sommarbarn".

Signerad Oskar Korsár och utförd 2004. Papper 34 x 44 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

ALP galleri Peter Bergman, Stockholm.
Bo Siesjö Collection.
Stockholms Auktionsverk, 29 september 2010.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK / 2 976 - 3 968 EUR
Klubbat pris
32 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Moderna Museet, Stockholm, "Modernautställningen", 18 februari - 7 maj 2006.
Fullersta Gård, Huddinge, "Oskar Korsár, Dagarna går", 19 augusti - 5 november 2017.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Louise Wrede

Louise Wrede
Specialist samtida konst

+46 (0)739 40 08 19
louise.wrede@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto