1034260

79. OSKAR KORSÁR, "Sommarbarn".

Signerad Oskar Korsár och utförd 2004. Papper 34 x 44 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

ALP galleri Peter Bergman, Stockholm.
Bo Siesjö Collection.
Stockholms Auktionsverk, 29 september 2010.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK/2 976 - 3 968 EUR
Klubbat pris
32 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Moderna Museet, Stockholm, "Modernautställningen", 18 februari - 7 maj 2006.
Fullersta Gård, Huddinge, "Oskar Korsár, Dagarna går", 19 augusti - 5 november 2017.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Louise Wrede

Louise Wrede
Specialist samtida konst

+46 (0)739 40 08 19
louise.wrede@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto