1036023

88. ANDERS WIDOFF, "Grammatik: 1 och 2".

Signerade A. Widoff och daterade 1994 a tergo. Diptyk. Olja på duk 192 x 112 cm per del.

Följerätt
Ja
Proveniens

Christian Larsen Gallery, Stockholm.

Utropspris
300 000 - 400 000 SEK / 29 762 - 39 683 EUR
Klubbat pris
250 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Stockholm Art Fair, 2005.
Liljevalchs konsthall, Stockholm, "(att) bära sig", 2005.

Liljevalchs konsthall, "(att) bära sig - utställningskatalog", Stockholm, 2005, avbildad.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Louise Wrede

Louise Wrede
Specialist samtida konst

+46 (0)739 40 08 19
louise.wrede@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto