1006659

12. EDVIN ÖHRSTRÖM, skulptur, "Korona", Lindshammars glasbruk 1960-tal.

Gjutet klarglas med röda inslag. Signerad E Öhrström 6/12. Höjd 54 cm, bredd ca 60 cm, djup ca 19 cm.

Avslag upptill, smärre nagg.

Följerätt
Ja
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK / 4 713 - 5 655 EUR
Klubbat pris
50 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto