1014120

121. PABLO PICASSO, kanna "Chouette", Madoura, Vallauris, Frankrike 1969 (A Ramié no 606).

Fajans, i form av uggla, dekor i gråbrunt och vitt, signerad MADOURA EDITION PICASSO 79/500 R149 och stämplad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU. Höjd 29,5 cm.

Små fotnagg.

Följerätt
Ja
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK / 5 655 - 7 540 EUR
Klubbat pris
105 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto